На сайте
2
1
3
Портал Харьков Медицинский
Rambler's Top100
Главная / Статьи / Научно-популярные /

Слобожанське «сонце» в Антарктиді

«Слобідський край», 11 березня 2004 р. №47 (20348)

 

Слобожанське «сонце» в Антарктиді

 

ЛАЗЕРНИЙ МЕДИЧНИЙ АПАРАТ «БАРВА-ПОЛІХРОМ» ВЗЯЛИ 3 СОБОЮ ДО АНТАРКТИДИ УЧАСНИКИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНСЬКОЇ НАУКОВО-ДОСЛІДНОЇ ЕКСПЕДИЦІЇ, ПОВІДОМЛЯЄ КОРЕСПОНДЕНТ УКРІНФОРМУ.

 

Новинка — не що інше, як випромінювач незамінного для імунноі системи людини сонячного світла, що особливо важливо в умовах полярної ночі. Більше того, апарат продукує тільки м'яке випромінювання — у червоному, інфрачервоному, зеленому, синьому і жовтому діапазонах, без жорсткого ультрафіолету, який здатен, як доведено медициною, провокувати онкологічні захворювання. Апарат створено спільно розробниками діючого в Харкові інституту лазерної біології i лазерної медицини та відкритої при Національному університеті імені В.Н. Каразіна науково-дослідної лабораторії квантової біології і квантової медицини. До речі, українські полярники в попередніх експедиціях встигли гідно оцінити й інші лазерні апарати серії «Барва», що відзначено у подячному листі, який надійшов нещодавно до Харкова, директора Українського державного науково-виробничого антарктичного центру Володимира Литвинова.

Як розповів керівник харківських розробників лазерної медтехніки, кандидат фізико-математичних наук, експерт Міжнародної лазерної асоціації (Москва) Анатолій Коробов, «Барва-Поліхром» не має прямих зарубіжних аналогів. Як й інші апарати цєї серії, він використовується у світлолікуванні й для профілактики захворювань, у тому числі вірусних i онкологічних. Серійний випуск ycix апаратів, як i нинішньої новинки, налагоджено на Харківському машинобудівному заводі імені Шевченка. Лише минулого року тут випущено до двох тисяч таких апаратів, призначених для роботи як у клініках, так i в домашніх умовах. Прикметно, що на базі університету планується створення спеціалізованого конструкторського бюро лазерної медтехніки, у роботі якого візьмуть участь і студенти старших курсів університету.

Як стало відомо, новинка «Барва-Поліхром» незабаром використовуватиметься у клініці місцевого Iнституту проблем ендокринної патології iм. Данилевського Академії, медичних наук України. Заявки на цей та інші лазерні апарати харківської марки, вартість яких утричі нижча за подібні зарубіжні прилади, вже надійшли з Росії та інших країн СНД, а також Європи. Такий оперативний маркетинг можливий завдяки діяльності Міжнародної лазерної асоціації, що об’єднує нині до десяти тисяч фахівців у сфері лазерної техніки й лазерної медицини — від розробників до виробникiв і практичних лікарів.

Украина, г.Харьков,  Тел.: +38 (067) 731-14-31, тел./факс: +38 (057) 707-51-91
Copyright ©2008